Вчені знайшли “ворота в пeкло”: приносять хвopoби і cмepть

У Британії знайшли  ритуальні «врата в пекло», і сотні древніх символів, які були висечені на камені. Знахідка була зроблена в печерах Кресвелл Крэгс. Про це повідомляє Sky News.

Позначки на стінах печер були виявлені ентузіастами з групи Subterranea Britannica Ед Уотрерс і Хейлі Кларк. Коли вони гуляли по печерах, то натрапили на незрозумілі знаки на скелях. Исследоваели повідомили, що стелі і стіни печер були замальовані захисними написами і знаками.

Раніше було відомо, що ці мітки – звичайні граффіті, але зараз експерти вважають, що вони були призначені для утримування злих духів пекла.

Елісон Френ, експерт університету Лестера із захисних знаків, пояснила, що символи та літери на стінах – християнські, але в такому контексті їх розглядати не варто. З ХVI століття до початку ХІХ-го мова йде лише про забобони, але ніяк не про релігію. Френ зазначила, що сьогодні люди можуть схрестити пальці, або ж сказаати “о,Боже”. Люди так роблять, коли хочуть захистити себе. Але від чого можуть захистити символи, ми не знаємо. Про це можна лише здогадуватися. “Це можуть бути феї, відьми, що завгодно, чого люди в ті часи могли боятися”- сказала експерт.

Передбачається, що одна серія відмітин, які вирізані навколо круглого отвору в одній з печер, розміром один метр, як б попереджала про те, що це вхід в «підземний світ».

Мешканці місцевих районів думали, що з цієї діри виходили злі духи. Вони нібито приносили з собою хвороби, смерті і неврожаї. А захисні знаки, навпаки, запобігали населення від різних лих.

Такого роду сліди на стінах часте явище для цих загадкових місць. Часто такі помітки  знаходили в старовинних церквах і будинках,  найчастіше біля вікон, дверей і камінів.  Але таке величезне  і разообразное кількість відмітин виявлено у Британії вперше.

Редакція може не поділяти думки авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації. Роміщення цієї публікаці на інших сайтах без відкритого активного посилання на Файна сторінка заборонено.

Вподобайте нас у Facebook і все буде файно!