У Сінгапурі заборонять солодку газовану воду

Сінгапур може стати першою країною в світі, де буде заборонено продаж солодкої газованої води. Така пропозиція міститься в пакеті заходів, підготовлених Міністерством охорони здоров’я республіки, які спрямовані на боротьбу з поширенням діабету. Про це повідомляє Reuters.

У числі інших обмежувальних заходів — підвищення податку для виробників та імпортерів подібних напоїв. Крім того, передбачається обмеження пропаганди будь-якої реклами даної продукції, аж до її повної заборони, а також маркування всіх товарів із точки зору користі чи шкоди для здоров’я.

Підготовлені пропозиції поки повинні пройти громадські слухання, проте уряд рішуче налаштований посилити оборот таких напоїв. У категорію ризику також потрапили соки, енергетичні напої, питні йогурти, порошки кави “три в одному” і ряд інших.

«Сінгапур серед розвинених країн посідає одне з найвищих місць за захворюваністю на діабет — приблизно 11%. За прогнозами, якщо зараз не вжити ніяких обмежувальних заходів, то до 2050 року число страждаючих від цієї недуги досягне мільйона чоловік», — вказується в заяві Міністерства охорони здоров’я.

Фахівці підрахували, що в середньому кожен сінгапурець на добу споживає близько 12 ч. л. цукру, приблизно 60 г, а половина припадає на солодкі напої.

Експерти в цілому підтримали запропоновані заходи, зазначивши також необхідність одночасного збільшення продажу здорових напоїв, в тому числі свіжих соків. У той же час введення додаткових мит на солодкі напої, на їхню думку, може привести лише до короткострокового ефекту.

«Змирившись з подорожчанням, багато людей продовжать їх вживати в колишніх обсягах», — вказують експерти.

Роміщення цієї публікаці на інших сайтах без відкритого активного посилання на Файна сторінка заборонено.

Вподобайте нас у Facebook і все буде файно!