Це помилка: Нардеп розповів, чим обернеться зняття блокади з “ЛДНР”

Можливість зняття економічної блокади з окупованих районів Донбасу є кроком назад у процесі мирних переговорів і прийнявшому таке рішення доведеться нести політичну відповідальність. Про це в коментарі InfoResist заявив народний депутат Іван Винник.

“Я вважаю, що це помилкова пропозиція. Тому що, якщо Україна послабить економічний тиск зараз на російську окупаційну адміністрацію, яка повноцінно зараз контролює  частину Донецької і Луганської області, то це дозволить їм простіше і дешевше створювати ці квазі-парамілітарні так звані республіки з метою тиску на внутрішню і зовнішню політику нашої держави”, – зазначив він.

Коментуючи можливість зняття економічної блокади Винник нагадав, що однією з причин її початку було захоплення окупантами українських підприємств з метою подальшої інтеграції з РФ.

“Захоплення проводилися з метою, щоб передрукувати умовну етикетку, написати, що це виготовлено в Росії, і знову поставляти в Україну. Тому що зрозуміло, що Росії необхідно було якимось чином підтримувати соціально-економічну ситуацію, платити якісь умовні пенсії, виконувати функції окупанта, і вони обгрунтовано вважали, що оподаткування цих підприємств і одержання прибутку від своєї діяльності на окупованій території дозволить їм дещо полегшити навантаження на російський бюджет по утримуванню окупованих територій. Власне це сталося”, – каже Винник.

За його словами, на сьогоднішній день обсяг бюджету окупованих територій частково складається з коштів Росії, при цьому інша частина забезпечується за рахунок так званих податків, які стягують з функціонуючих підприємств на окупованих територіях.

Нагадаємо, представник України в тристоронньої контактної групи Леонід Кучма запропонував зняти економічну блокаду з ОРДЛО. Дана пропозиція буде розглянута на наступному засіданні ТКГ.

Редакція може не поділяти думки авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації. Роміщення цієї публікаці на інших сайтах без відкритого активного посилання на Файна сторінка заборонено.

Вподобайте нас у Facebook і все буде файно!