Створюють новітній «Ноїв ковчег»

Завдяки масштабним низькотемпературним банкам можна відродити види рослин та тварин, які зникли, і навіть за потреби людину. В Інституті проблем кріобіології та кріомедицини НАНУ в Харкові зберігають генофонд рідкісних і тих, що зникають, видів рослин і тварин, людини.

Як розповів директор наукового закладу Анатолій Гольцев, ще з 1972 року науковці розробляють технології кріоконсервування різних видів біологічних об’єктів. Є їхнє сховище. Банк забезпечує можливість збереження генофонду рідкісних і тих, що зникають, видів рослин і тварин, людини, біоактивних препаратів, які містять стовбурові клітини, а також їх використання в лікувальній практиці.

«Один з найголовніших напрямів нашої роботи — кріобіологія стовбурової клітини, — розповідає директор. — Усі розуміють: це те, що може омолоджувати та поліпшувати стан здоров’я, з чого можна навіть поза організмом виростити суглоби, органи. Зберігання цього матеріалу нині затребуване — з цього можна відродити людину, тварин, рослини. Тож створення цього «Ноєвого ковчега» — це основне із завдань, які стоять перед кріобіологією та кріомедициною».

Голова Харківської облдержадміністрації Юлія Світлична відвідала Інститут проблем кріобіології та кріомедицини і зазначила, що турбує недостатнє фінансування та відтік молодих кадрів.

«Порушуватимемо ці питання на національному рівні, — запевнила керівник області. — Найближчим часом підготуємо пропозиції. Необхідно, щоб державні органи та академія наук звернули увагу на ті питання».

Юлія Світлична підкреслила, що на регіональному рівні впроваджено проекти та програми для підвищення мотивації науковців, засновано обласні премії. Під час спілкування із керівником області директор інституту передав Юлії Світличній пропозиції та побажання щодо проектів розвитку закладу, які можна реалізувати на регіональному рівні.

Редакція може не поділяти думки авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
Роміщення цієї публікаці на інших сайтах без відкритого активного посилання на Файна сторінка заборонено.

Вподобайте нас у Facebook і все буде файно!