РОЗІБРАТИ?! Полторак запропонував Зеленському “розібрати” недобудований крейсер “Україна”

Глава Міноборони запропонував демілітаризувати корабель і розповів, як він може послужити ВМС України

Міністр оборони Степан Полторак дав зрозуміти, що ракетний крейсер “Україна” (зараз проект 1164) не потрібен збройним силам і запропонував його розібрати на деталі. Про це він сказав президенту Володимиру Зеленському після їх спільного відвідування корабля, який розміщується на території держпідприємства “Миколаївський суднобудівний завод”

За його словами, корабель створювався для зовсім інших завдань, які зараз не стоять перед Військово-морськими силами України, а також крейсер технологічно сильно застарів.

“Він зараз у такому стані, що озброєння та оснащення непридатні до використання. На ньому є озброєння і оснащення тільки російського виробництва, яке, в принципі, застаріло навіть для Російської Федерації. Завдання, які покладені на даний крейсер, – супровід авіаударних угруповань на великі відстані. Завдань таких в Україні немає, тому його використання в якості крейсера вважаємо недоцільним і пропонуємо розглянути можливість його демілітаризувати”, – сказав Полторак.

Міністр зазначив, що деяке робоче обладнання можна використовувати в якості деталей для нинішніх суден, що знаходяться на озброєнні. Він заявив Зеленському, що потрібно виносити на засідання уряду питання про демілітаризацію крейсера.

Нагадаємо, ракетний крейсер “Україна” був спущений на воду в 1992 році, але він так і залишився стояти на території Миколаївського суднобудівного заводу. Уже багато років його будівництво “заморожене” на стадії готовності на 95%. За планом, будівництво “України” повинні були закінчити в 1994 році. На кінець 1980-х її вартість оцінювали в 135,3 млн радянських рублів, якщо перевести це в долари за курсом держбанку СРСР – це 225,5 млн дол. До 1992 року в його будівництво вклали 171 млн дол. З 1992 по 2003 рік – близько 24 млн дол., крім цього ще кілька мільйонів доларів було витрачено на утримання корабля. Читайте детальніше, як крейсер “Україна” виявився непотрібним.

Редакція може не поділяти думки авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації. Роміщення цієї публікаці на інших сайтах без відкритого активного посилання на Файна сторінка заборонено.

Вподобайте нас у Facebook і все буде файно!