“Ми – наднебезпечний обутий вірус”: людство цинічно знищило 60% тварин

Земля втратила 60% всіх тварин лише за останні 40 років

Зоозахисники провели масштабне дослідження 16,7 тис. популяцій 4 видів хребетних, і прийшли до страшного висновку – планета втрачає тварин настільки швидко, що можна говорити про нове масове вимирання.

“Останні дані свідчать про помітне сокращеним популяцій диких тварин – падіння на 60% за якісь 40 років. Це жахливий сигнал і, можливо, головний показник того тиску, який ми надаємо на планету”, – затверджує генеральний директор WWF International Марко Ламбертини.

Найбільш сильний спад чисельності тварин зафіксовано в тропіках Південної і Центральної Америки: в порівнянні з 1970 роком вона скоротилася на 89%. Критично зменшилася і чисельність представників прісноводних видів: так званий індекс прісної води (Freshwater Index) показав падіння на 83%.

За словами фахівців фонду, найбільшу загрозу планеті представляють дії людини, які призводять до надмірної експлуатації живої природи і знищення середовища існування тварин.

“Люди живуть за межами можливостей планети і знищують життя на Землі”, – підкреслюється в доповіді. Вчені проводять аналогію: якщо б 60% втрачених були людьми, то це призвело б до занедбання Північної та Південної Америки, Африки, Європи, Китаю та Океанії.

Раніше повідомлялося, що Арктика стає зеленою, оскільки галузі, які були заморожені протягом десятків тисяч років, тепер відтають. Таке попередження звучить в нових дослідженнях.

Дослідження показує, що чагарники процвітають в тундрі і збільшують швидкість плавлення шарів мерзлого грунту, відомих як вічна мерзлота. Вчені виявили, що зелень допомагає відтавання.

Вподобайте нас у Facebook і все буде файно!