Корисні поради: як розпізнати хамство і як правильно реагувати на нього

Хамство – це явище, що траплялося з кожним ще з дитинства

Ввічливість – прекрасна якість, яке часто стикається з невіглаством і хамством. Їх можна зустріти всюди і часом навіть не знаєш, як вихованому людині правильно реагувати на хамів.

Визначення та причини виникнення хамства
Якщо освятити загальні моменти виникнення хамства всередині особистості – провокатора, то він зазвичай переслідує кілька особистих цілей. Самоствердження за рахунок приниження інших, таким способом намагаються самоствердитися хамським сусідки або бабусі на лавці, які навіть на нешкідливу прохання можуть вилити купу негативу і навіть не подумати про наслідки. Друга категорія причин зводиться до знаменника, суть якого в поганому вихованні. Третій банальний фактор розвитку хамства у агресора – це бажання підживитися енергетично, тобто хам діє за принципом енергетичного вампіра.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Психолог пояснив, як батьківський сценарій впливає на людину

Якщо розглядати питання причин виникнення хамства, то їх зазвичай виділяється кілька:

  • Одним з найбільш часто зустрічаються явищ хамства є втома або банальне погане самопочуття. Тоді людина, якщо бачить свою неправоту, вибачається за свою поведінку відразу після того, як завдав співрозмовнику моральної шкоди або після того, як ліквідує причини;
  • Ще одна поширена причина, особливо, у випадку зі старшим поколінням по відношенню до дітей і молоді – бажання самоствердитися. Не маючи власної або особистої цінності хам таким чином прагне показати людині, що він – ідіот, недорозвинений і інші негативні аспекти його особистості. При цьому, хамство може доходити до образ, які сам хам може вважати моралями і вихованням;
  • Систематично виникає хамство може проявлятися і в увазі особливостей характеру, наприклад, прямолінійності або звички протегувати над певною людиною. В останньому випадку хамство може йти і від батьків, які надмірно опікують чадо, яка досягла свідомого віку;
  • Також за допомогою хамства людина може схилити іншого на рішення, вигідне їй. Наприклад, якщо дочка відмовляється здобувати вищу освіту, мати або батько можуть бути незадоволені цим рішенням. Звичайно, у всіх знайомих дітей освіт вже мінімум два. І ось тут вони починають часом відверто показувати дочці її неспроможність, розумову недієздатність, натякати на деградацію і так далі. Все це – прояви прихованого хамства, основною метою якого є маніпуляція.

Як розпізнати хамство і реагувати на нього

По суті, розпізнати хамство можна практично відразу. Це різке негативне поводження людини на адресу співрозмовника, різкі і матюки на його адресу навіть на найменшу прохання, спроба принизити енергетично і духовно. Реагувати на хамство на увазі його спонтанного прояву не завжди виходить правильно. Перш за все, варто зрозуміти, що хамство носить в собі приховані комплекси хама.

Не потрібно реагувати так само, розпалюючи ще більшу війну і демонструючи тим самим наявність комплексів, але вже у себе. Серед психологів найбільш прийнятним видом реакції є ігнор, а також уміння ставити внутрішні бар’єри. Це допоможе стримати енергію і не втратити віру в себе в разі спонтанного енергетичного вампіризму.

Хамство – це явище, траплялося з кожним ще з дитинства. Уміння розпізнати його і правильно зреагувати – ознака справжньої психологічної зрілості людини.

Роміщення цієї публікаці на інших сайтах без відкритого активного посилання на Файна сторінка заборонено.

Вподобайте нас у Facebook і все буде файно!