Які квіти посіяти під зиму: особистий досвід

Якщо тривалий період вам не вдавалося виростити з насіння окремі види квітів, то пізня осінь – вдалий час, щоб провести посів квітів, включаючи туго схожих. Зимовий період – це природна стратифікація, що необхідна більшості квітів для появи дружніх сходів. Про це пише “Домпострой“.

Взимку насіння піддаються впливу морозу і відлиг, насичуються талими водами, інакше кажучи, проходять повний цикл факторів, що необхідні для проростання. В умовах будинку або квартири, відтворити подібну природну стратифікацію неможливо, тому так часто ми скаржимося на погану схожість насіння.

Подзимний посів: переваги

Подібний працю має ряд плюсів, серед них:

  • Вибір квітів для посіву в спокійній обстановці. Восени, коли урожай зібрано і проведено більшість робіт в саду, я розбираю пакетики з насінням квітів та планую посадки, вибираю ті з них, що буду сіяти під завісу року. При необхідності, здобуваю насіння квітів в магазині. Навесні такої можливості не буде, травневі клопоти не залишають часу для продуманого підбору кольорів;
  • Відмінна схожість. Такі квіти, як дельфініум, аквилегия, примула і тирлич сходять лише після стратифікації, що і забезпечить зима. Коли я сіяв ці квіти в квартирі, мені вдавалося отримати лише рідкісні сходи, яких не вистачало для задуманої композиції, подзимние ж посіви забезпечують майже абсолютну схожість;
  • Економія часу. Навесні доводиться витрачати чимало часу, щоб посіяти все квіти, підготувати грунт і розставити етикетки, восени можна все робити не поспішаючи, як то кажуть, з почуттям, з толком і з розстановкою;
  • Економія місця, коли не потрібно на підвіконні серед розсади помідорів викроювати місце і для сіянців квітів;

Однак подзимний посів має і деякі мінуси. Вважається, що висівати потрібно більшу кількість насіння, ніж при весняному посіві в зв’язку з тим, що при подзимнем посіві сходить меншу кількість насіння. Це неправильне твердження, вся справа в правильному виборі квітів. Так, для посіву пізньої осені потрібні лише ті квіти, яким потрібна стратифікація.Збираючись приступити до Підзимовий посів, потрібно продумати, чи буде час, щоб приїхати на ділянку ранньою весною і накрити грядку нетканкой або плівкою поверх дуг.

Ранньою весною, після появи сходів, можливі заморозки, тому ніжні сходи квітів потрібно накрити відразу після їх появи. Буває, що я накриваю грядку ще до появи сходів, в перший приїзд після зими.

Які квіти сіють під зиму

Є досить велика різноманітність кольорів, що можна посіяти під зиму, їх вибір залежить від особистих переваг і планування клумби.

Я традиційно сію під зиму айстри, так вони виходять міцними і не витягнулися, на відміну від квартирної розсади.

Під зиму сіють дельфініум, різні види примули, люпин, космею, резеду, хризантеми, гвоздику, гайлардия, левиний зів, ромен, дороникум, лаванду, дзвіночки, маргаритки, віолу, рожу, гейхеру, аконіт, наперстянку, дицентру і енотери. Ці квіти я сію на загальну грядку, а потім розсаджують.Є квіти, що потрібно сіяти відразу на постійне місце, у них стрижневий корінь і пересадку вони переносять або погано, або гинуть. Це такі квіти, як: ешшольція, мак і адоніс.

Кларк, годецию, иберис, лобелію і календулу я сію відразу на постійне місце не через те, що вони погано переносять пересадку, хоч і це є непрямим фактором, і в зв’язку з тим, що вони розвиваються досить швидко і зацвітають через три тиждень після сходів, тому необхідності в пересадці немає, це лише відстрочить цвітіння.

Коли сіяти квіти під зиму

Часто садівники запитують про те, коли приступати до Підзимовий посів квітів. У своєму саду я сію квіти при настанні мінусової температури вдень, зазвичай це буває в кінці жовтня, а то і в листопаді.

До речі, квіти під зиму я сію пізніше, ніж зелень, петрушку з кропом.Коли вночі позначка термометра буде в районі – 5 – 7 градусів, а вдень також стане спостерігатися легкий мінус, час приступати до посівів.

Як правильно сіяти квіти під зиму

До посіву квітів під зиму потрібно заздалегідь підготуватися. Якщо планується сіяти на грядку, я ретельно перекопують її, розрівнюю, вношу золу і комплексне мінеральне добриво.

На грядці роблю борозни завглибшки близько 2 см і ставлю етикетки на початку кожного ряду з назвою квітів.

Насипаю відро землі і прибираю в тепле приміщення, щоб було чим засипати посіви. Заздалегідь на грядці встановлюю дуги. Грядку закриваю плівкою прямо по землі, щоб після снігопаду можна було зняти укриття і посіяти насіння.

На клумбах також заздалегідь готую місце для посіву насіння, розрівнюю грунт і вношу компост, закриваю фрагментом картону, наприклад.

Подзимний посів квітів: способи

Для посіву насіння є кілька способів напередодні зими, а саме:

  • Насіння з настанням морозу сіють на заздалегідь приготовлену грядку і засипають сухим ґрунтом:
  • Восени ще до заморозків готую невеликі ящички з рихлим грунтом і розміщую їх на грядці, при похолоданні сію в них насіння, маркується;
  • У грудні готую ємності з грунтом і сію в них насіння, перебуваючи в квартирі. Незабаром відводжу ємності в сад і закапую їх з північної сторони будинку в найглибший замет, де сніг не тане найдовше. Навесні після сходу снігу такі ємності заношу в тепличку. При такому способі важливо не спізнитися з приїздом на ділянку, інакше грунт в ємностях пересохне і сходи загинуть. Спосіб хороший тим, що дозволяє провести посів насіння з стратифікацією, якщо вони з’явилися тільки в січні, наприклад.

Подзимний посів квітів відео

Ще більше інформації про те, як і які квіти сіяти під зиму, можна дізнатися з відео

Роміщення цієї публікаці на інших сайтах без відкритого активного посилання на Файна сторінка заборонено.

Вподобайте нас у Facebook і все буде файно!