Як створити бізнес з нуля. Пам’ятка для початківців

Успішними стають лише деякі компанії, але це не причина для смутку. Як відкрити бізнес з нуля, щоб не шкодувати про витрачені гроші і час? Про це пише Економічна правда.

Лише один зі ста проектів стає успішним, але це не привід відмовитися від мрії стати підприємцем. Проект може бути не надприбутковим, але він дасть фінансову свободу і можливість вчитися. Як відкрити бізнес з нуля, щоб не шкодувати про витрачені гроші і час?

Крок перший. Знайдіть бізнес-ідею

Заснування бізнесу — серйозний етап у житті кожної людини. Перш ніж приступити до конкретних дій потрібно ретельно обміркувати свою бізнес-ідею. Для цього необхідно провести аналіз ринку, де ви будете працювати. Зараз є широкий інструментарій для дослідження своєї ніші.

Основне питання — чи буде попит на ваші бізнес-ідеї. Якщо так, то хто буде споживачем, наскільки великим виявиться попит в грошовому еквіваленті, чим буде корисний ваш бізнес і які проблеми він вирішуватиме.

Абсолютно прибуткового проекту нема. Відразу зніміть рожеві окуляри і не вірте рекламі для підприємців-початківців, мета якої — заробити на вас гроші. В основі будь-якого бізнесу — пекельна праця і постійне навчання.

Коли будете обдумувати свою бізнес-ідею, візьміть до уваги те, в чому добре розбираєтеся. Ці знання і навички можна і потрібно розвивати.

Крок другий. Вивчіть конкурентів

Визначившись з бізнес-ідеєю, проаналізуйте, з ким ви будете змагатися за увагу клієнтів. Вивчіть конкурентів, їх плюси і мінуси, так ви знайдете кращу стратегію для залучення клієнтів. Початківцям набагато важче звернути на себе увагу.

Якщо у вас є кошти, ви можете залучити для аналізу фахівців. Можете заощадити і зробити дослідження самостійно. Тут важливо зрозуміти, що може привести споживача до вас, а не до ваших конкурентів.

Є багато методик для оцінювання перспективності проектів. Найпоширеніша — SWOT-аналіз. Цією методикою можна скористатися самостійно. Її суть — у визначенні сильних і слабких аспектів проекту, ризиків і можливостей. У підсумку ви більш наочно будете бачити, чи є сенс продовжувати запуск цього бізнесу.

Крок третій. Створіть бізнес-план

Обґрунтовану бізнес-ідею потрібно викласти в розрахунках у вигляді бізнес-плану.

Багато хто вважає, що це один з найважливіших етапів при запуску бізнесу.

Без цього будь-яка геніальна бізнес-ідея може канути в Лету.

Дізнайтеся про закупівельні ціни на товар та обладнання, витрати на логістику та оренду офісу, поцікавтеся рівнем зарплат у секторі, вивчіть умови співпраці з продавцями, спрогнозуйте фінансові потоки і терміни.

Зробивши це, вважайте, що ваш проект на 50% успішний. З детальним бізнес-планом за необхідності ви можете знайти бізнес-партнера або інвестора.

Крок четвертий. Зареєструйте бізнес

Тепер ви можете офіційно оформити свій бізнес. Почати варто з реєстрації фізособи-підприємця, а у міру зростання оборотів і вимог з боку клієнтів можна буде оформити товариство з обмеженою відповідальністю.

Крок п’ятий. Почніть роботу

Оренду офісу, придбання обладнання і найм співробітників ви передбачили у третьому кроці. Запасіться терпінням і силами: спочатку вам доведеться спати в офісі і швидко усувати помилки, як це робить Ілон Маск на заводі “Тесла”.

Цей період — тест, під час якого ви відшліфуєте свою бізнес-ідею. Важливо стежити за своїм бюджетом, щоб не виходити за рамки запланованих витрат.

Роміщення цієї публікаці на інших сайтах без відкритого активного посилання на Файна сторінка заборонено.

Вподобайте нас у Facebook і все буде файно!