Епохальне відкриття, що міняє уявлення про наших предків: вчені зробили сенсаційну заяву

Розультаты дослідження, яке провели американські, іспанські та ізраїльські антропологи повністю змінюють наше уявлення про неандертальців. Докладно вони опубліковані в журналі Nature Communications.

Так наші далекі предки тримали спини прямими, а голови – гордо піднятими. Тобто, постава була у них відмінна. Вони виглядали в цьому сенсі краще, ніж наші безпосередні предки — кроманьйонці.

Вчені відтворили грудну клітку типового представника цього виду. І побачили, чим конкретно і наскільки вона відрізняється від нашої.

Грудні клітки: зліва – неандертальця, в центрі – сучасної людини, праворуч порівняння грудних клітин.

Мойсей – неандерталець, чиї останки добре збереглися став об’єктом вивчення. Його виявили в 1983 році в печерах Кебара на півночі Ізраїлю. Він помер молодим приблизно 60 тисяч років тому.

Так у неандертальців ребра з боку спини сильно вигнуті, а хребет немов би втоплений в грудну клітку — набагато глибше, ніж людський. Хребетний вигин – там, де хребетний стовп з’єднується з тазом, у неандертальців, навпаки, не настільки яскраво виражений. В силу цих анатомічних особливостей вимерлі неандертальці були просто змушені триматися прямо.

А найцікавіше, що дихали неандертальці зовсім по іншому. Знову ж таки через відмінності в будові грудної клітини. У неандертальців вона сильно розширювалася в нижній частині. Ребра при цьому розташовувалися більш горизонтально, ніж у людей. З чого учені зробили два висновки.

По-перше, більш широка грудна клітка більше вміщала органів — наприклад, легкі збільшеної ємності. Тобто, неандертальці дихали глибше, споживаючи більше кисню.

По-друге, грудна клітка не розширювалася при вдиху і не стискалася при видиху. Неандертальці вдихали і видихали нижньою частиною — тобто, за рахунок діафрагми. З боку здавалося, що вони дихають виключно животом.

Виявлені особливості робили неандертальців сильніше і витривалішими – дозволяли ефективніше використовувати м’язи за рахунок вродженої здатності споживати більше кисню.

На думку Патрісії Крамер— професора університету штату Вашингтон і одного з провідних авторів дослідження, вивчаючи особливості будови тіла неандертальців можна, якщо і не остаточно розкрити таємницю їх зникнення, то хоча б наблизитися до розгадки.

Редакція може не поділяти думки авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
Роміщення цієї публікаці на інших сайтах без відкритого активного посилання на Файна сторінка заборонено.

Вподобайте нас у Facebook і все буде файно!